O mně

Jmenuji se Pavel Sudík. Vystudoval jsem ekonomii, počítače a něco čemu by se dnes řeklo management.

Hned po sametové revoluci v roce 1989 jsem společně s manželkou založil Institut pro zrychlené učení Hampson, který se zabývá zejména velmi intenzivní internátní výukou angličtiny. Již od první poloviny devadesátých let jsem zde vedl kurzy obchodních dovedností, plánování času a osobní motivace. Svoji dvacetiletou praxi v oblasti výzkumu motivace jsem koncentroval zejména do svých workshopů nevědomého plánování a individuální práce s klienty.

Již od dob totality jsem si rozšiřoval své obzory vážným i méně vážným studiem hlubinné psychologie a metod zrychleného učení. Přišel jsem tak na chuť i takovým věcem jako je šamanismus a chození po žhavém uhlí.

Živel ohně mi učaroval do té míry, že jsem absolvoval výcvik u Firewalking Institute of Research and Education (U.S.A.) a stal se prvním (a zatím jediným) držitelem mezinárodně platného instruktorského certifikátu v České republice. Má chodidla mají za sebou bezmála kilometr žhavého uhlí (pochopitelně nikoliv v jednom kuse) a na svých seminářích jsem bezpečně doprovodil přes oheň několik stovek účastníků.

Kromě ohně si mě podmanily i další živly. Zejména během svého pobytu u indiánů v džungli Amazonie, kde jsem se zabýval zkoumáním místního šamanizmu.

Obdivuji díla a práci velikánů jakými jsou Stanislav Grof, Gregory Bateson, Terence McKenna, nebo Milton Erickson, jehož způsob práce mě přivedl až ke studiu hypnotické a nehypnotické strategické psychoterapie.

Studoval jsem neurolingvistické programování (NLP) na NLP akademii Erickson College, která jako "The BC NLP Institute" v Kanadě vyučuje NLP již více než 25 let.

Jako Results Certified Coach (RCC) mám mezinárodní certifikaci kouče pro australskou metodologii koučování podle pravidel mozku - Results Coaching (licencována ICF - international coach federation).

Již delší dobu mám jednu ženu, tři děti a poměrně čerstvě čtyři vnoučata. Cítím se být humanistou, příčí se mi jakékoliv formy násilí na živých bytostech. Považuji se za introverta a nemám moc rád rychlý pohyb. Nevedu zbytečné řeči, mám rád tolerantní lidi, amazonskou džungli, olivy, dobré červené víno a procházky naboso v mokrém písku na břehu moře.